Все города > Киев > ВИХІД. Сучасне сакральне мистецтво

ВИХІД. Сучасне сакральне мистецтво


509
13
мая
19:00

Educatorium
ул. Рейтарская, 8Б 01034 Киев Украина
Культурна лабораторія EDUCATORIUM представляє виставку сучасного українського сакрального мистецтва «ВИХІД». Виставка є результатом п’ятирічної діяльності галереї «Iconart» (Львів), яка працює для зближення сучасного мистецтва та християнської духовності, переосмислення традицій у сьогоднішньому культурному контексті. Проект був презентований у львівський галереї «Дзиґа» та у тернопільській галереї «Бункермуз», а тепер у доповненому форматі його вперше зможе побачити київська публіка.

Куратор проекту Марія Цимбаліста про виставку: «ВИХІД є поняттям активним, динамічним, тож і проект «Iconart» пропонує, свого роду, паломництво — між культурою традиційною та сучасною, між людиною та народом, між святим та грішним, між словом та образом, а також між важливими темами християнської культури. ВИХІД — це тема проста й, водночас, відкрита для будь-яких складних процесів у іконописі й поза ним. Твори, представлені на виставці, є живописним висловом художників, виявленням їхнього творчого та духовного досвіду. Апокрифи презентують неоднозначне розуміння цієї теми в народній християнській культурі. Святе Письмо дає нам чітку відповідь на наші сумніви, але ця відповідь, як важка ноша, тому людина завжди знаходиться на межі, немов у просторі виходу. ВИХІД може бути рухом, формою, місцем, оголенням, можливістю… »

Автори проекту: Роман Зілінко, Уляна Нищук-Борисяк, Софія Білик, Андрій Винничок, Оксана Винничок, Олександр Антонюк, Оксана Андрущенко, Оля Кравченко, Ярина Мовчан, Данило Мовчан, Остап Лозинський, Наталя Русецька, Оксана Романів-Тріска, Олександр Бриндіков, Ярослава Ткачук, Іванка Крип’якевич-Димид, а також Марія Цимбаліста (куратор), Костянтин Шумський (директор галереї ICONART).

Виставка триватиме з 14 травня до 4 червня 2016 року.
Відкриття виставки відбудеться 13 травня о 19:00 за адресою: вул. Рейтарська, 8Б, культурна лабораторія EDUCATORIUM.